Annelie Lundquist Ekbladh
Jag ville göra en behandling för att slippa mina glasögon och linser. Allt “bök” när man skall resa bort, slippa tänka på vad man skall ta med sig för prylar gällande ögonen. Kunna sola, bada och snorkla och kunna vakna och se! Har inte gjort detta sedan jag var 13 år. Lite jobbigt att vara “helt blind” under några dagar. Det gjorde ont, men det var det värt! Andra gången med ett öga kändes mycket mindre. Bra och trevlig personal, förklarade bra, kunde fråga vad som helst när som helst. Tryggt!
Helt underbart! Kan inte förstå att det var så här enkelt, inga glasögon på morgonen för att stänga av väckarklockan, inga torra linser på jobb…Bekvämt! Kunna gympa, snorkla mm utan att ha reselinser/glasögon med.
Att kunna se igen, det var huvudmålet. Att det skulle göra ont/vara besvärligt, är lite mammig när jag är sjuk/har ont. Det stämde! Mycket professionella, bra bemötande. De kan sina saker. Tar hand om en på ett mycket bra sätt. Operation nr2, var inga problem, ej heller att ha glasögon fram till op2. Trevligt, snyggt och bra!
För att få chansen till ett nytt liv, utan glasögon/linser. Vågar jag så vågar alla!
Annelie Lundquist Ekbladh
Arbete:
Management
Synfel:
Närsynthet
Behandlingsmetod:
LASEK, Ögonlaser
Ålder vid operation:
41 år
Boka tid
Se vilka tider som finns tillgängliga på en klinik nära dig!
Eller boka via telefon på 08 – 517 588 18
Se Ulla-Britt Wendels resa”Det är underbart att slippa glasögon när jag yogar, och även när jag dansar balett.”
Ulla-Britt Wendel
Pensionär & egenföretagare
Se Alexander Karims resa”Jag är otroligt nöjd med linsbytet. Det är så mycket som blivit lättare för mig.”
Alexander Karim
Skådespelare & författare
Se Baker Karims resa”Resultatet är fantastiskt. Det är ett av de bästa besluten jag gjort.”
Baker Karim
Filmregissör
Se Carola Häggkvists resa”Det är en otroligt stor frihet att kunna få se klart och tydligt igen. Det slår det mesta.”
Carola Häggkvist
Artist
Se Taib Sisics resa”Det är sådan lycka att kunna se utan glasögon och linser!”
Taib Sisic
Lärare & influencer
Se Oskar Nordstrands resa”Det är otroligt befriande att slippa tänka på linser.”
Oskar Nordstrand
TV-profil
Se Magdalena Forsbergs resa”Jag ser hur bra som helst överallt, oj så skönt det är att slippa glasögon.”
Magdalena Forsberg
Världsmästare i skidskytte

”Det är 100% värt det. Jag ångrar inte en sekund att jag lasrade ögonen! ”
Emelie Wigert
Fotograf & Content Creator
Se Monica Sundbergs resa”Förr behövde jag alltid glasögon, efter linsbytet slipper jag.”
Monica Sundberg
TV-profil